Karşılıklı Tip Sensörler

Karşılıklı tip ultrasonik sensörler, olağanüstü güçlü bir akustik demete sahiptir. Kompakt gövde boyutlarında uzun algılama aralığı sunarlar.
Cisimden yansımalı ve reflektörlü tip modellerin aksine, bu sensörler verme ve alma modları arasında sürekli geçiş yapmaz veya yankı sinyalinin ulaşmasını beklemez.
Bu nedenle, yanıt süreleri önemli ölçüde hızlıdır ve çok yüksek anahtarlama frekansına sahiptir.

Cisimden Yansımalı ve Reflektörlü Tip Sensörler

Ultrasonik sensörlerin en yoğun kullanım biçimi, cisimden yansımalı moddadır. Verici ve alıcıda tek bir ultrasonik transdüser kullanılır ve tipik olarak değerlendirme elektronik bileşenleriyle aynı gövdede yer alır.
Zorlayıcı nesneleri güvenilir şekilde algılamak için cisimden yansımalı tip sensörlerimizin büyük bölümü yazılım parametrelendirme kullanılarak reflektörlü tip sensörlere dönüştürülebilir. Bazı ultrasonik sensörler, başlangıçtan itibaren reflektörlü tip sensör olarak sağlanır.

Çift Plaka Sensörleri

Çift plaka sensörleri; çift plaka algılama, etiket sayma ve birleşme yeri algılama dahil olmak üzere tabaka besleme uygulamaları için özel olarak optimize edilen karşılıklı tip ultrasonik sensörlerdir.
Çift plaka ve çift kat sensörleri; kağıt, metaller, ahşap çubuklar ve cam bölmeler gibi malzemelerde boşluklar, tek ve ikili katmanları birbirinden ayırır.
Etiket uygulama görevleri uygulanırken, sensörler etiketin arka kısmı ile taban malzemesini birbirinden ayırır.

whatsapp